Einstein, Curie-Skłodowska, a może Tesla? 8 pomysłów na kreatywne zabawki, które wzbudzą w Twoim dziecku ciekawość do nauki

8 pomysłów na zabawki, które wzbudzą w Twoim dziecku ciekawość do nauki.

Nauka wcale nie musi kojarzyć się Twojemu dziecku z trudnym obowiązkiem. Chodzenie do szkoły, to nie tylko zabawy z kolegami, ale także zdobywanie istotnej wiedzy. Niestety… Dzieci często nie zdają sobie z tego sprawy i niechętnie podchodzą do nauki. Sprawdź jak możesz im pomóc! Te kreatywne zabawki w doskonały sposób rozbudzą ciekawość Twojego dziecka do nauki.

1.Eksperymenty

Dzieci uwielbiają eksperymentować! Możliwość zrobienia czegoś samodzielnie, budzi w nich instynkt odkrywców. Dodatkowo dzięki wykonywanym doświadczeniom, mogą w oryginalny sposób poznać tajniki otaczającego je świata.

Zestaw Laboratorium kolorów
Zestaw Laboratorium kolorów
  • Zestaw magiczne lustra umożliwi dziecku wykonanie kilkunastu doświadczeń, dzięki którym zobaczy, jaką wielką magię skrywają w sobie małe rzeczy.
  • Zestaw iluzje optyczne w świetny sposób pokaże dziecku przyczyny powstawania złudzeń. Dzięki temu będzie ono mogło poznać naukę… od drugiej strony!
  • Zestaw bańki i piana zapewnia niesamowite wrażenia podczas eksperymentowania z wodą, kolorami i bąbelkami. Dzięki niemu Twoja Pociecha ma możliwość samodzielnego stworzenia – tak uwielbianych przez wszystkie dzieci – kolorowych baniek!
Zestaw Laboratorium kolorów
W zestawach bardzo fajne jest to, że umożliwiają one wykonanie nie jednego, lecz kilku eksperymentów. Dodatkowym atutem jest całkowita samodzielność dziecka podczas wykonywania zadania.

2. Zabawki magnetyczne

Dla dziecka, doskonałą zachętą do nauki, jest także swoboda. Jeżeli może stworzyć coś samodzielnie – automatycznie zadanie zyskuje dla niego na atrakcyjności. Podobnie sprawa wygląda z dowolnością. Jeżeli zabawka zapewnia wielokrotność możliwości, w dziecku obudzi się chęć poznania ich wszystkich. W tym celu świetnie sprawdzają się zabawki magnetyczne, w których elementy mogą być doczepiane, odczepiane,
a także dowolnie zamieniane. Zachęcająca jest także sama tematyka takich produktów, ponieważ magnetyczne układanki pozwalają dziecku poznać pory roku, ludzką twarz, ciało człowieka, a nawet literki.

zabawki magnetyczne Einstein niemowle

3. Zabawki sensoryczne

Jednym z najważniejszych zmysłów Małego Człowieka jest dotyk. Nic nie pobudza dziecięcej ciekawości tak, jak nieznajoma struktura pod paluszkami! Warto zainwestować w zabawki, które rozbudzą jego wyobraźnię, a także dostarczą mu odpowiedniej wiedzy poprzez zabawę. Różnego rodzaju gry sensoryczne, puzzle czy książeczki, doskonale zachęcą dziecko do nauki.

Książeczka lis Fox
Książeczka lis Fox – kreatywne zabawki dla niemowlaków
Puzzle sensoryczne Pod wodą
Elementy o różnorodnej strukturze zachęcą Twoje dziecko do integracji i poznawania świata.

4. Puzzle

Puzzle dają zawsze dużo fantastycznej zabawy. Są także świetnym sposobem na naukę, nie tylko koncentracji, ale także wielu przydatnych zagadnień z dziedziny nauki. Wystarczy wybrać puzzle o odpowiedniej tematyce – a jest w czym wybierać!

Puzzle podłogowe Mapa świata

Podłogowe puzzle Mapa świata to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników geografii. Dzięki nim dziecko w kreatywny sposób przyswoi położenie kontynentów.
Puzzle w kuli – Mapa świata
Puzzle Mapa świata są dostępne także w fantastycznym, kulistym kształcie! Pozwoli to dziecku lepiej wyobrazić sobie naszą planetę.
Puzzle Gdzie mieszkają zwierzęta
Dla Najmłodszych doskonałym wyborem będą puzzle, w których poprzez połączenie dwóch elementów, można się czegoś nauczyć. Chociażby gdzie mieszkają zwierzaki!
Puzzle DUO Nauka liczenia
Puzzle to także doskonały sposób na stawianie pierwszych kroków w matematyce!

5. Liczydło

Świetnym sposobem na rozbudzenie zainteresowania nauką jest także używanie kolorowych, ruchomych zabawek. W tym przypadku doskonale sprawdzi się liczydło. Dodając opowieść, o jego zastosowaniu już w przeszłości, mamy przepis na udaną naukę!

Liczydło Goki
Liczydło Goki
Liczydło dwustronne
Liczydło może być w tradycyjnej wersji lub bardziej… urozmaiconej! 😊

6. Tabliczki do nauki liczenia

Dodawanie, odejmowanie oraz mnożenie, to często najbardziej problematyczne zadania, z którymi muszą zmierzyć się dzieci, w pierwszych latach swojej edukacji. Jednak odpowiednia metoda nauczania sprawi, że nawet matematyka stanie się przyjemnością. W tej roli doskonale sprawdzą się kolorowe tabliczki z zadaniami.

Dodawanie i odejmowanie na tabliczkach
Niewielkie elementy przynoszą wielkie rezultaty!

7. Klocki

Fantastycznym sposobem są także tak dobrze dziecku znane – klocki. Te z kolorowymi literkami czy cyferkami, na pewno przyciągną uwagę Malucha.

Klocki drewniane literki
Klocki drewniane Brik to sprawdzony sposób na naukę poprzez zabawę.

8. Stempelki

Dziecięca ciekawość i kreatywność zostaje pobudzona, gdy dzieje się coś tajemniczego. W taki sposób działają stempelki, które odpowiednio nasączone w tuszu, dają dziecku niesamowitą radość odbijania kształtów. Są doskonałym sposobem na przyswojenie literek.

Zestaw stempelków alfabet
Zestaw stempelków alfabet – kreatywne zabawki

Dodaj komentarz