Drewniane zabawki dla chłopca – 10 pomysłów

Zabawki drewniane dla chłopca

Zakup zabawki dla chłopca, stanowi niekiedy niemałe wyzwanie. Kupując coś, chcemy aby produkt, oprócz dobrej zabawy, dostarczył Małemu Odkrywcy także dużo pożytku i… posłużył przez długi, długi czas. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są zabawki drewniane, które wykonane z trwałego materiału, zapewnią dziecku lata fantastycznej zabawy. Przedstawiamy kilka propozycji takich zabawek dla chłopców.

Drewniane vs. Plastikowe zabawki. Które wybrać?

Drewniane zabawki zyskują ogromną przewagę już na starcie – są wykonane z ekologicznego materiału, którego skład jest doskonale wszystkim znany. Plastikowe natomiast, często zawierają toksyczne substancje, jak ołów czy ftalany, które wpływają niekorzystnie na zdrowie dziecka. Drewniane produkty są także bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie zużywają się tak szybko, nie trzeba więc wciąż ich wymieniać. Dodatkowo takie zabawki uczą dzieci kreatywności, gdyż nie wykonują za nie wszystkich przypisanych czynności, jak ma to miejsce w przypadku zabawek plastikowych. Dlatego to właśnie one cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców i dzieci!

1. Drewniane pociągi i lokomotywy

Zabawka, która podbija dziecięce serca. Zachęca do ruchu, pobudza kreatywność, a także… niesamowicie wygląda! Drewniane pociągi są dostępne
w coraz to nowszych odsłonach: od klasycznych pociągów do ciągnięcia, poprzez pociągi z klockami, które można układać, aż do pociągów tematycznych, w których główną rolę odgrywa dany motyw. Jest w czym wybierać!

pociąg Podróż dookoła świata
pociąg Podróż dookoła świata

Drewniany pociąg od Janod zabierze Twoje dziecko w drogę
z cyrkowymi przyjaciółmi!

2. Kolejki

Drewniane kolejki to niesamowite zabawki, pełne różnorodnych elementów, które dają dziecku możliwość zabawy na wiele sposobów. Takie zestawy często zawierają domki, samochodziki a także drzewka czy figurki ludzi. Są więc w pełni wyposażone i pozwalają dziecku rozbudzić kreatywność, podczas samodzielnego wymyślania zabawy.

Kolejka drewniana z dźwigiem - idealna na prezent dla dzieci | ZabawkiRozwojowe.pl
Kolejka drewniana z dźwigiem

Drewniana kolejka z dźwigiem ma aż 130 elementów!

3. Samochody – uniwersalny prezent dla chłopca

Motoryzacja to ulubiona dziedzina każdego chłopca. Jako pierwsze pojazdy, warto zapewnić mu te wykonane z drewna, które nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Pojazdy można nabywać osobno, lecz często znajdują się również w zestawach, a nawet całych konstrukcjach!

Drewniana ciężarówka z dźwigiem i przyczepą | ZabawkiRozwojowe.pl
Ciężarówka z dźwigiem i przyczepą

Drewniana ciężarówka marki Viga jest bardzo trwała!


Drewniana stacja benzynowa to prawdziwa frajda.

4. Kulodrom

Kulodrom to doskonała zabawka dla Małych Konstruktorów. Umożliwia dziecku samodzielne budowanie toru, po którym później musi stoczyć się kuleczka. Zabawka uczy logicznego myślenia, a przy okazji daje niesamowitą satysfakcję, gdy uda się osiągnąć zamierzony cel. Warto wybrać drewnianą wersję kulodromu, ponieważ zabawka składa się z wielu elementów, które mogą łatwo ulec zniszczeniu podczas użytkowania.

Drewniany kolorowy kulodrom
Drewniany kolorowy kulodrom

5. Stolik warsztatowy

Każdy Mały Majsterkowicz marzy o własnym kąciku, w którym będzie mógł bez ustanku oddawać się drobnym pracom. Takim miejscem dla chłopca bez wątpienia może być warsztacik, który odpowiednio wyposażony, wprowadzi dziecko w dorosły świat i obowiązki z nim związane.

Warsztat z Narzędziami
Warsztat z Narzędziami

Warsztat drewniany dla chłopca jest
w pełni wyposażony!

Warsztat można powiększać o wybrane akcesoria.

6. Figurki

Wśród chłopców dużą popularnością cieszą się również drewniane figurki. Umożliwiają one dziecku całkowite stworzenie scenerii oraz zadecydowanie, jaką formę przybierze zabawa. Drewniane figurki są dostępne w wielu różnych kombinacjach, które można zbierać i dowolnie ze sobą łączyć. Doskonale służą jako pomoc edukacyjna, a także świetnie komponują się z dziecięcymi mebelkami.

Figurki Safari
Figurki Safari

Wśród figurek safari każdy chłopiec znajdzie coś dla siebie!

7. Drewniany rowerek biegowy dla chłopca

Dla miłośników aktywności, polecamy niesamowitego towarzysza każdego spacerku – drewniany rowerek biegowy. Dostępny w wielu kolorach i wzorach, na pewno przypadnie do gustu małemu chłopcu. Zabawki można używać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Rowerek wykonany z drewna jest bardzo trwały, nie straszne mu więc żadne warunki pogodowe!

Rowerek biegowy Formuła 1
Rowerek biegowy Formuła 1

8. Konik na biegunach

Ponadczasowa zabawka, która nadal zaskakuje swoją popularnością. Konik na biegunach to obowiązkowe wyposażenie każdego dziecięcego pokoju!

Konik na biegunach czerwony
Konik na biegunach czerwony

Konik drewniany do bujania

9. Klocki

Klocki znajdują się w każdym dziecięcym pokoju. Swoją popularność zawdzięczają różnorodnym kształtom, kolorom, a także wielofunkcyjnemu zastosowaniu. Aby umilić dziecku zabawę, warto sięgać po klocki drewniane, które – oprócz wymienionych zalet – są także bardzo trwałe. Klocki to również doskonały sposób na naukę!

Drewniane Klocki – Cyferki i Literki
Drewniane Klocki – Cyferki i Literki

Drewniane klocki edukacyjne pozwalają nie tylko na zabawę lecz i nauką literek i cyferek

10. Drewniane magnesy

Drewniane magnesy doskonale nadają się do nauki. A że są drewniane – mogą służyć całej rodzinie przez długi, długi czas! Kolorowe i precyzyjnie wykonane elementy, zachęcają dzieci do korzystania z nich. Dostępne są w różnorodnej tematyce, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Magnesy drewniane układanka
Magnesy drewniane układanka

Zabawy doskonale dopełni magnetyczna walizka, na której dziecko może przyczepiać drewniane magnesy!

Dodaj komentarz