Magiczny motyl – zabawa od ok. 2 r.ż.

Zabawa barwny motyl

Taka forma rozrywki z pewnością spodoba się dzieciom z artystyczną duszą. Waszym zadaniem będzie stworzenie pięknego motylka, którego wspólnie ozdobicie. Podczas zabawy maluch rozwinie logiczne myślenie oraz małą motorykę, więc jest to czas spędzony miło i pożytecznie.

Przygotowanie:

Do tej zabawy potrzebujesz pianki dekoracyjnej, nożyczek oraz kleju. Jeśli akurat nie masz pianki pod ręką, możesz ją bez problemu zastąpić kolorowym papierem.

 

Magiczny motyl

 

Krok 1:

Wytnij motyla i przyklej go do kartki papieru. Następnie ozdób jedno ze skrzydeł wedle uznania.

Magiczny motyl

 

Krok 2:

Zadaniem dziecka będzie odtworzenie stworzonego przez Ciebie wzoru na drugim skrzydle motyla. Przy tym zadaniu będzie się ono musiało wykazać nie tylko precyzją ruchów, ale też logicznym myśleniem. Przecież całość musi być względem siebie symetryczna.

 

Magiczny motyl

 

Krok 3:

Z czasem możecie próbować tworzyć coraz to bardziej skomplikowane wzory. W ten sposób maluszek cały czas będzie miał przed sobą coraz to nowe wyzwanie, a motyl będzie wyglądał naprawdę magicznie!

 

Krok 4:

Gotowemu motylowi można też dorobić czułki za pomocą drucika kreatywnego. Gotową pracę można np. powiesić w pokoju dziecka w miejscu, które pozwoli mu na podziwianie swoich osiągnięć.

 

Magiczny motyl

 

Więcej kreatywnych zabaw znajdziesz na naszej stronie – ZabawkiRozwojowe.pl. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w której znajduje się wiele zabawek wspomagających rozwój najmłodszych.cz

Dodaj komentarz