Mały Majsterkowicz – 8 przedmiotów, które powinien mieć w swoim „warsztacie”

Prezent dla małego majsterkowicza - pomysły

Dzieci uwielbiają mieć swój własny kącik, w którym mogą swobodnie oddawać się zabawie. Im dziecko jest starsze, tym więcej pragnie samodzielności. Możliwość wykonywania wielu prac, bez pomocy rodziców, daje mu poczucie satysfakcji. Dlatego mały warsztacik, świetnie sprawdzi się w roli zabawki, która pozwoli dziecku na realizowanie swoich pierwszych, podstawowych zadań. Podpowiadamy czym urozmaicić jego kącik!

1. Stolik warsztatowy

Podstawową zasadą każdej udanej zabawy jest… dostosowanie pod nią miejsca. Dlatego w warsztacie Twojego Malucha, nie może zabraknąć odpowiedniego stolika warsztatowego. Dzięki niemu dziecko będzie miało gdzie przechowywać swoje zabawki oraz spokojnie oddawać się pracy. Niekiedy stoliki są w pełni wyposażone, ale można również osobno dokupić narzędzia.

Drewniany warsztat maxi Mały Majsterkowicz | ZabawkiRozwojowe.pl
Na stole roboczym od Woody można dowolnie skręcać i rozkręcać elementy!

2. Skrzynka z narzędziami

Każdy Mały Majsterkowicz powinien mieć swoją własną skrzynkę, do przechowywania narzędzi. Dzięki temu zawsze będzie miał pod ręką najpotrzebniejsze przedmioty, które w wygodny sposób przeniesie, gdy dostanie kolejne „zlecenie”. Taki sposób przechowywanie zabawek doskonale uczy dziecko porządku.

Drewniana skrzynka z narzędziami | ZabawkiRozwojowe.pl
W skrzyneczce marki Viga wszystko ma swoje miejsce!

3. Warsztat do wbijania

Warsztat do wbijania to ciekawa inicjatywa do majsterkowania dla osób, które nie mają w domu miejsca na duży stolik warsztatowy. Zabawka jest skrzyneczką, która po odwróceniu, tworzy mini-warsztatcik, w który dziecko do woli możne wbijać oraz przykręcać zawarte w zestawie elementy. Stanowi to ciekawe połączenie majsterkowania z nauką utrzymywania porządku.

Drewniany warsztat i skrzynka z narzędziami 2w1 | ZabawkiRozwojowe.pl
Warsztacik 2w1 od marki Viga doskonale rozwija dziecięcą motorykę.

4. Instruktaże do nauki posługiwania się narzędziami

Jeżeli chcesz, aby dziecko profesjonalnie opanowało jakąś formę majsterkowania, możesz mu w tym pomóc, serwując mu jeszcze większą dawkę zabawy! Kreatywny instruktor w ciekawy sposób zaznajomi Majsterkowicza z podstawowymi pracami warsztatowymi – jak na przykład posługiwanie się młotkiem!

Mała stolarnia - drewniany zestaw konstrukcyjny | ZabawkiRozwojowe.pl
Mała stolarnia – uczę się używać młoteczka, pozwoli dziecku na samodzielne konstruowanie!

5. Zestaw do zabawy dłutkiem

Majsterkowanie to nie tylko przybijanie gwoździków czy wkręcanie śrubek. Może nim być również dość oryginalna – lecz jak bardzo kreatywna! – zabawa dłutkiem. Doskonale ćwiczy ona rączki Małego Majsterkowicza, a także pozwala na wykonywanie swoich własnych, niesamowitych projektów!

6. Okulary ochronne

Nawet podczas zabawy, warto pamiętać o bezpieczeństwie. Aby zabawa w majsterkowicza jeszcze bardziej przypominała prawdziwe warsztatowe prace, warto wyposażyć dziecko w okulary ochronne, które można nabyć w każdym sklepie budowlanym, a nawet większym supermarkecie.

7. Kask

Kolejnym niezbędnikiem Małego Majsterkowicza jest kask. Dzieci zawsze całkowicie pragną odwzorować rolę, w którą się wcielają, dlatego każdy detal ma dla nich znaczenie. Najprostszy kask – koniecznie w żółtym lub pomarańczowym odcieniu! – jest dostępny w większości sklepów budowlanych.

8. Apteczka

Doskonałym dopełnieniem całego zestawu majsterkowicza będzie własna apteczka! Nie musi być ona w pełni wyposażona, wystarczy gdy będzie zawierać tylko podstawowe środki pierwszej pomocy. Będzie to dla dziecka fantastyczny trening, a także uzmysłowi mu jak ważne jest bezpieczeństwo – nie tylko w pracy, ale i podczas codziennej zabawy.

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.