10 pomysłów na świąteczny prezent dla czterolatka

Prezent dla czterolatka

Znalezienie idealnego świątecznego prezentu czterolatka, to często nie lada wyzwanie. Szukamy czegoś, co urozmaici mu czas na kolejne miesiące oraz odpowiednio zadba o jego prawidłowy rozwój. Natomiast dzieci… spodziewają się pod choinką czegoś niesamowitego! Zapoznaj się z naszymi propozycjami prezentów i sprawdź, jak ich nie rozczarować!

1. Zestawy artystyczne

Zestawy artystyczne pozwalające na samodzielne tworzenie arcydzieł, są bardzo często wybierane na świąteczny prezent dla dziecka. Różnorodność zestawów pozwala znaleźć „dla każdego, coś fajnego”! Czterolatki uwielbiają kreatywne zadania, więc taki zestaw na pewno przypadnie im do gustu.

Zestaw Magiczny brokat Cyrk
Aby poznać całą ofertę naszych zestawów artystycznych, kliknij TUTAJ!

2. Rzutki z żółwiem

Pod choinką doskonale sprawdzają się również wszelkiego rodzaju gry. Najważniejsze jest, aby odpowiednio dopasować grę do wieku dziecka, aby nie była dla niego ani za łatwa, ani za trudna. My proponujemy fantastyczne rzutki z żółwiem, które zachęcą do zabawy nawet dorosłych!

Rzutki z żółwiem
Rzutki z żółwiem ćwiczą zręczność!

3. Puzzle

Puzzle to bardzo uniwersalny prezent, który rzadko kiedy bywa nieudany. Dzieci uwielbiają główkować, a układanie puzzli ćwiczy ich koncentrację i rozwija logiczne myślenie. Sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem różnorodnych opakowań z puzzlami, jednak my proponujemy coś znacznie bardziej oryginalnego: dwustronne puzzle z mapą świata, puzzle do nauki liczenia czy puzzle do kolorowania! Jest to idealny prezent dla czteroletniego dziecka ciekawego świata i chłonącego wiedzę.

4. Gry magnetyczne

Gry urozmaicą wolne chwile, spędzane w gronie rodzinnym. Te magnetyczne – doskonale sprawdzą się również podczas podróży! Planszówki posiadają wiele właściwości edukacyjnych, dzięki którym dziecko może rozwijać swój umysł i ćwiczyć umiejętności.

Gra magnetyczna Piłka nożna
Nasze gry magnetyczne znajdziecie TUTAJ!

5. Kolorowanie solą

Kolorowanie solą to bardzo oryginalna, rozwijająca kreatywność zabawka, co brzmi jak… udany prezent gwiazdkowy dla dziecka! Taki sposób tworzenia arcydzieł, pokaże dziecku, że poza kredkami i papierem, istnieje jeszcze wiele innych technik wyrażania siebie.

Kolorowanie solą
Zestaw od SES Creative świetnie zaprezentuje się pod choinką!

6. Kulodrom

Kulodrom to z kolei prezent dla wszystkich miłośników konstruowania. Łączenie elementów samodzielnie lub z drobną pomocą rodziców, to świetny sposób na ćwiczenie zręczności i rozwijanie logiki. Więc jeśli widzisz w swoim dziecku duszę konstruktora, taki zestaw na pewno przyniesie mu dużo radości! 😊

Drewniany kolorowy kulodrom
Kulodrom od BigJigs Toys zawiera aż 47 drewnianych elementów!

7. Literki do układania

Mowa czterolatka wciąż się rozwija! Dlatego aby pomóc Maluchowi zaprzyjaźnić się z alfabetem, warto podarować mu zestaw literek do układania. Będzie mógł tworzyć z nich słowa (wraz z wiekiem coraz trudniejsze), a nawet krzyżówki. Literki świetnie nadają się do wspólnej zabawy.

Literki do układania
Literki od Small Foot są zapakowane w estetyczne, drewniane pudełko!

8. Zestaw laboratorium kolorów

Samodzielne wykonywanie eksperymentów, to dla dziecka duże wyzwanie. Jednak nie ma lepszego sposobu na naukę niż samodzielne doświadczenia! Zestaw laboratorium kolorów jest odpowiednią zabawką dla dzieci od 4-ego roku życia i pozwala na przeprowadzenie 4 różnych eksperymentów z kolorami.

Zestaw do eksperymentów
Wraz z dorastaniem, dziecko może odkrywać inne zestawy do eksperymentowania!

9. Zeszyt do rysowania

Rysowanie nigdy się nie nudzi, a świąteczna pora nastraja do tworzenia obrazków o zimowej tematyce. Ciekawą propozycją prezentu, jest zeszyt do rysowania, który zawiera kartki z różnymi wzorami do pokolorowania oraz kilka pustych, gdzie dziecko może dać popis swojej kreatywności.

Zeszyt do rysowania Wróżki
Zeszyt do rysowania od Mudpuppy dostępny jest również w chłopięcej wersji click

10. Stojąca tablica obrotowa

Stojąca tablica doskonale wypełni wnętrze dziecięcego pokoju. Jest dwustronna, co daje Maluchowi więcej możliwości rysowania, pisania i bazgrania! Tablica jest bardzo funkcjonalna oraz ładna, dlatego na pewno nie zawiedzie jako świąteczny prezent dla dziecka.

Stojąca tablica obrotowa
Obrotowa tablica firmy Bino jest w pełni wyposażona!

Dodaj komentarz