Zabawa w teatr – 8 niezbędnych zabawek i gadżetów

zabawa w teatr

Każde dziecko ma w sobie choć odrobinę z aktora. Uwielbia odgrywać role i wcielać się w różne postacie. Dzięki temu rozwija się jego kreatywność, a samopoczucie szybuje wysoko w górę! By urozmaicić mu zabawę i zachęcić do pielęgnowania talentu aktorskiego, warto zaopatrzyć się w kilka przedmiotów, dzięki którym jego pokazy będą jeszcze bardziej niesamowite. Przedstawiamy 8 niezbędnych gadżetów, które urozmaicą taką zabawę.

Odpowiednie miejsce do zabawy:

Scena do przedstawień

Aby przedstawienia były w pełni realistyczne, każde dziecko powinno mieć miejsce, w którym może je przedstawiać. W tej roli świetnie sprawdza się scena do przedstawień, gdzie Maluch może występować samodzielnie, jak i tworzyć scenki za pomocą pacynek czy kukiełek. Dzięki temu dziecko może poćwiczyć swoją pewność siebie oraz występy publiczne.

Duży teatr kukiełkowy
Scena do przedstawień Melissa&Doug jest tak duża, że Twoje dziecko może w niej występować!

Zobacz Scenę do przedstawień Melissa&Doug

Teatrzyk stolikowy

Teatrzyk stojący na stole jest bardziej opcją, która uwzględnia tworzenie przedstawień jedynie za pomocą figurek (pacynek, marionetek czy kukiełek). Jednak w takim samym stopniu, co scena do przedstawień, rozwija dziecięce umiejętności narracyjne.

Teatr na stole
Teatrzyk stolikowy od BigJigs Toys zajmuje bardzo mało miejsca

Zobacz produkt Teatrzyk stolikowy

Teatr magnetyczny

W magnetycznym teatrze, wszystkie elementy zabawy, są już odpowiednio przygotowane. Zwiera on specjalne scenerie, a jego „bohaterowie” są osadzeni na magnetycznych kijkach i za ich pomocą przesuwani po całej mini-scenie.

Teatr magnetyczny
Teatrzyk magnetyczny marki BigJigs Toys

Zobacz produkt Teatrzyk magnetyczny

Teatralni przyjaciele dziecka:

Pacynki

Przedstawienia najczęściej tworzone są za pomocą pacynek. Te kolorowe, materiałowe laleczki przeważnie nakłada się na dłoń lub palec. Za pomocą pacynek przedstawia się najczęściej zwierzątka oraz postaci z bajek. Na ogół pacynki nabywa się całymi zestawami, co daje możliwość odegrania np. konkretnej bajki. Zabawa w teatr z pacynkami to frajda dla całej rodziny.

Kukiełki

Kukiełki to lalki sztywno osadzone na kiju, które często są stworzone z drewna lub papieru. Także nimi można odgrywać doskonałe spektakle, dlatego nie powinno zabraknąć ich w dziecięcym teatrze. Kukiełki – podobnie jak pacynki – można nabywać w tematycznych zestawach, które pozwalają na przedstawienie konkretnej scenki czy bajki.

Pacynka na rękę Pegaz
Pacynka na rękę Pegaz, uzyskała wyróżnienie jako „Zabawka roku 2015”.

Marionetki

Marionetki z kolei to laleczki sterowane za pomocą sznurków. Nadają się one zarówno do teatralnych przedstawień, jak i zwyczajnej zabawy bez sceny. Zabawa w teatr z marionetkami przepełniona jest mocą zabawy i figlarnych przedstawień.

Prezent dla fana dinozaurów
Sterowanie drewnianym dinozaurem da dziecku niesamowicie dużo radości!

Samodzielne tworzenie elementów teatru:

Zestaw do robienia kukiełek

To wyzwanie to fantastyczna zabawa nie tylko dla miłośników teatru. Samodzielne wykonywanie kukiełek wymaga dużo zręczności… i cierpliwości! Ukończonymi zabawkami, można bawić się zarówno w teatr jak i połączyć je z innymi dziecięcymi zabawami. Kukiełki równie doskonale służą jako dekoracja.

Zestaw kreatywny Magiczne Jednorożce
Z kreatywnymi zestawami od Mudpuppy można stworzyć unikatowe jednorożce i pirackie podobizny!

Urozmaicenie świetnej zabawy:

Tablica kredowa i/lub magnetyczna

Tablica fantastycznie komponuje się z zabawą w teatr. Można napisać lub ułożyć na niej nazwę spektaklu czy godzinę jego rozpoczęcia. Niektóre sceny do przedstawień oraz stojące teatrzyki już takie miejsce posiadają, lecz gdy go brakuje… kredowa lub magnetyczna tablica w pełni je zastąpi!

Magnetyczna tablica wisząca 3w1
Dwustronna tablica od Janod, doskonale dopełni całokształtu zabawy.

Dodaj komentarz